Nowy kodeks postępowania w ochronie danych osobowych

0
(0)

W dniu 11 grudnia 2023 PUODO zatwierdził kolejny (drugi …) kodeks postępowania w ochronie danych osobowych. Dotyczy on sektora ochrony zdrowia (Polska Federacja Szpitali), a podmiotem uprawnionym do monitorowania przestrzegania ww. kodeksu jest KPMG Advisory spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa.

To drugi kodeks przyjęty przez nasz urząd, wcześniejszy (14/12/2022r) dotyczył również ochrony zdrowia. Dedykowany jest on do małych placówek medycznych (Porozumienie Zielonogórskie).

UODO od czasu powstania (25/05/2018) przyjęło więc dwa kodeksy postępowania w ochronie danych osobowych. Jak na wynik ostateczny prac, chyba jednak niezbyt dużo. Tym bardziej, że złożonych wniosków jest ponoć blisko 20 (serwis poradyodo.pl pisze o 18-stu). Może to być odczytane jako kolejny dowód na niezbyt właściwą pracę urzędu (niewłaściwe priorytety, podział zadań, obowiązków?…), o czym chwilkę temu pisał DGP. Czy tak jest naprawdę?

Na pewno urząd wymaga zmian organizacyjnych. Czy po mianowaniu nowego premiera (11/12/2023 – Donald Tusk został mianowany nowym premierem po braku wotum zaufania dla Mateusza Morawieckiego) – czas pokaże.

Grzegorz Pająk

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *