Spotkanie z Ministrem Cyfryzacji

0
(0)

Zgodnie z pierwszymi zapowiedziami, nowy Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zaprasza na spotkanie branżowe w piątek 22 grudnia w godz. 10.00 – 12.00. Jak napisano na stronie z zaproszeniem: „(…) Chcemy wysłuchać Państwa opinii na temat priorytetów w obszarze cyfryzacji i wspólnie rozpocząć pracę nad strategią cyfrowego rozwoju Polski.(…)”

Rozmowa stron zainteresowanych jest naprawdę ważna, przed nami (i ministerstwem) dużo wyzwań, dużo pracy. Może się wręcz wydawać, że najistotniejszym etapem prac będzie priorytetyzacja, wybór właściwych tematów we właściwej kolejności. Przed nami takie wyzwania jak implementacja NIS2, aktualizacja uKSC, uruchomienie dotacji na program Cyfrowy Samorząd i wiele, wiele innych tematów.

Do rozmowy ministra zaprosiła też Nikola Bochyńska z portalu cyberdefense24.pl, polecam ten wywiad. Jak zapowiedział Pan Minister: „(…) Pierwsza decyzja, jaka zostanie podjęta będzie dotyczyła Prawa komunikacji elektronicznej. To jeden z kluczowych aktów, który trzeba dobrze przygotować, ale też trzeba wyczyścić z niego wszystkie błędy pokazujące, czego od regulacji czy cyfryzacji oczekiwał PiS. Do ustawy na poziomie sejmowym w 2023 roku wpisano tzw. Lex Pilot, czyli przepisy, które regulowały jakie kanały i w jakiej kolejności może oglądać widz. Jestem już po pierwszym spotkaniu legislacyjnym w tej sprawie.(…)”

Grzegorz Pająk

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *