Wysłuchanie kandydatów na stanowisko Prezesa UODO

0
(0)

Na dzień 19 grudnia wyznaczona została debata z kandydatami na stanowisko Prezesa Urzędu Ochrony danych osobowych. Do wczoraj (16 grudnia) mówiło się o czterech osobach: dr Mirosław Gumularz, prof. Grzegorz Sibiga, Jakub Roszkowski oraz Andrzej Rybus-Tołłoczko (krótkie przedstawienie tych osób zaprezentowano na stronie prawo.pl)

Kto z nich ma największe szanse na urząd? Trudno w tym momencie jednoznacznie wskazać, która z tych osób może mieć jakąś przewagę. Na kandydaturę Mirosława Gumularza wskazuje np. dr Maciej Kawecki, który przygotował petycję do sejmu popierającą tę osobę. Osobę Andrzeja Rybusa-Tołłoczko zgłosił klub Polska 2050, a klub PIS zgłosił dotychczasowego wiceprezesa Jakuba Roszkowskiego. Na stronach Fundacji Panoptykon oprócz zaproszenia na debatę jest też opublikowana lista pytań do kandydatów na to stanowisko.

Na razie trudno jest wskazać jednoznacznego lidera, pewne jest jedno – przed urzędem (i jego prezesem) naprawdę dużo pracy.

Grzegorz Pająk

Edit (19/12/2023)

Na dziś zgłoszonych mamy siedmiu kandydatów. Oprócz dotychczasowych czterech osób pojawiły się kolejne nazwiska: Konrad Komornicki, Marcin Zadrożny, Mirosław Wróblewski. Zapowiada się ciekawa dyskusja 🙂.

Cyberdefense24.pl przedstawił sylwetki i propozycje działań kandydatów na urząd PUODO

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *